Wróć do listy

Międzywodzie, zachodniopomorskie

333 000 zł
2 403 zł/m2
Mieszkanie 138,59 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-81%
Zakończona
-81%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 333 000 zł
Miasto Międzywodzie
Powierzchnia 138,59 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Rybacka 1
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 44 400 zł
Numer oferty 186085X435811073
Termin wpłaty wadium 09-06-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim

Artur Masojć

Kancelaria Komornicza, Mieszka I 2, Kamień Pomorski, 72-400 Kamień Pomorski

tel. 913824469 / fax. 913829215

Sygnatura: Kmp 28/16

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Artur Masojć na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-06-2022 o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim z siedzibą przy Kościuszki 13, 72-400 Kamień Pomorski, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej przy ul. Rybacka 1/1, 72-415 Międzywodzie, dla której SĄD REJONOWY W KAMIENIU POMORSKIM IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny o pow. 138,59m2 położony jest na parterze, I piętrze i poddaszu częściowo użytkowym w budynku 2 - kondygnacyjnym z poddaszem częściowo użytkowym z oknami wychodzącymi na stronę północną i południową. Funkcjonalność lokalu jest przeciętna jak na taką powierzchnię. Łazienki z wc razem. Z jednego pomieszczenia można dostać się na balkon. Kuchnia bez okna. Do mieszkania znajdującego się na poddaszu nie ma schodów. Wejście na poddasze użytkowe z ogródka po zewnętrznej, ruchomej drabinie. Nieruchomość położona jest w odległości ok. 350m od plaży Morza Bałtyckiego

Suma oszacowania wynosi 444 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 333 000,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 44 400,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. XIX o. w Szczecinie 58 1440 1143 0000 0000 0350 9915.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim mieszczącym się pod adresem: Kościuszki 13, Kamień Pomorski, 72-400 Kamień Pomorski.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.