Wróć do listy

Skomlin, łódzkie

41 850 zł
Działka 1.8712 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 41 850 zł
Miasto Skomlin
Powierzchnia 1.8712 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 5 580 zł
Numer oferty 185027X433333237
Termin wpłaty wadium 22-05-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Bartosz Podyma na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-05-2022 o godz. 12:15 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu z siedzibą przy Pl. Jagielloński 1, 98-300 Wieluń, pokój wg.wokandy, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: xxpołożonej przy ,Skomlin, Klasak, 98-345 Skomlin, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka 557 o pow. 1,0209ha zlokalizowana w północnej części Skomlin w niedalekim sąsiedztwie miejscowości Klasak. W otoczeniu działki grunty orne. Działka posiadaj bezpośredni dostęp do drogi gruntowej. Działka użytkowana rolniczo, stopień kultury rolnej dobry. Zakres wyceny nie obejmuje określenia wartości upraw. Działka 563 o pow. 0,8503ha zlokalizowana w północnej części Skomlin w niedalekim sąsiedztwie miejscowości Klasak. W otoczeniu działki grunty orne. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi gruntowej. Działka użytkowane rolniczo, stopień kultury rolnej dobry. Zakres wyceny nie obejmuje określenia wartości upraw. Suma oszacowania wynosi: działka 557- 29.400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 22.050,00zł. działka 563- 26.400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 19.800,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: działka 557 - 2.940,00zł, działka 563 - 2.640,00zł. Tj. łącznie:

Suma oszacowania wynosi 55 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 41 850,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 5 580,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 1020 4564 0000 5702 0082 0472.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.