Wróć do listy

Skomlin, łódzkie

208 875 zł
Działka 0.539 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 208 875 zł
Miasto Skomlin
Powierzchnia 0.539 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 27 850 zł
Numer oferty 185023X433323869
Termin wpłaty wadium 22-05-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Bartosz Podyma na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-05-2022 o godz. 13:30 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu z siedzibą przy Pl. Jagielloński 1, 98-300 Wieluń, pokój wg.wokandy, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:zz , położonej przy , 98-345 Skomlin, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka 878 o pow. 0,2619ha położona w północno zachodniej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów rolnych, leśnych, nieużytków. Działka graniczy z rowem, posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej gruntowej. Teren płaski, ziemny. Nie jest użytkowana rolniczo.Łąka, nieużytki oraz częściowo teren zakrzaczony i zadrzewiony. Zagospodarowanie słabe. Działka 1250 o pow. 0,5394ha położona w północno wschodniej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów rolnych oraz w niedalekim sąsiedztwie zabudowy. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Działka w kształcie prostokąta o szerokości około 27metrów. Teren płaski, ziemny. Nie jest użytkowana rolniczo. W frontowej części sad około 30 – 40 letni a w dalszej części grunt orny. Działka 1494 o pow. 0,3641 ha położona w centralnej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów zabudowy. Posiada bezpośredni dwustronny dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Działka w kształcie prostokąta, teren płaski, ziemny. Nie jest użytkowana rolniczo. W środkowej części zabudowana budynkiem garażowym oraz przygotowanymi pod poszerzenie budynku fundamentami i słupami. Działka ogrodzona wraz z działką 1493, z która stanowi całość gospodarczą i funkcjonalną. Działka ogrodzona od strony drogi. Pojedyńcze zadrzewienia owocowe jabłoń ok 40 lat, gruszka ok 30 lat , czereśnia ok 5 lat. Drzewa nie pełnią funkcji sadu produkcyjnego. Budynek drewniano garażowy jednokondygnacyjny o dachu skośnym o powierzchni 87m2. Stan techniczny niski. Działka źle zagospodarowana. Obciążona służebnością. Działka 1978 o pow. 0,4785ha położona w zachodniej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów rolnych. Posiada bezpośredni dwustronny dostęp do drogi publicznej gruntowej. Działka w kształcie prostokąta. Teren płaski, ziemny. Jest użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry Działka 1983 o pow. 0,5395ha położona w zachodniej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów rolnych. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej gruntowej. Działka w kształcie prostokąta. Teren płaski, ziemny. Jest użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. Działka 2201 o pow. 1.2703ha położona w południowej części obrębu Skomlin w otoczeniu terenów rolnych oraz niedalekim sąsiedztwie zabudowy Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej gruntowej. Działka w kształcie prostokąta, teren płaski, ziemny. Jest użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. Obciążona umową dzierżawy. Suma oszacowania wynosi -działka 878 - 6.000,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 4.500,00zł -działka 1250- 21.100,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 15.825,00zł -działka 1494 - bez obciążenia służebnością osobistą: 169.000,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 126.750,00zł z obciążeniem służebnością osobistą: 101.400,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 76.050,00zł -działka 1978–15.200,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 11.400,00zł -działka 1983–17.100,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 12.825,00zł - działka 2201 – bez obciążenia umową dzierżawy 50.100,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 37.575,00zł z obciążeniem umową dzierżawy 49.920,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 37.440,00zł Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: działka 878 – 600,00zł, - działka 1250 –2.110,00zł - działka 1494: bez obciążenia służebnością osobistą 16.900,00zł, z obciążeniem służebnością osobistą 10.140,00zł, działka 1978 – 1.520,00zł, - działka 1983 – 1.710,00zł, - działka 2201 – bez umowy dzierżawy 5.010,00zł, z umową dzierżawy 4.992,00zł. Tj. łącznie:

Suma oszacowania wynosi 278 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 208 875,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 27 850,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 1020 4564 0000 5702 0082 0472

Historyczne ceny