Wróć do listy

Łękawica Stara, mazowieckie

29 167 zł
270 zł/m2
Dom 108,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 29 167 zł
Powierzchnia 108,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 4 375 zł
Numer oferty 176443X413229509
Termin wpłaty wadium 09-05-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kozienicach Andrzej Sobczak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-05-2022 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kozienicach z siedzibą przy ul. Kostytucji 3 Maja 22, 26-900 Kozienice, pokój V, odbędzie się druga licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy Łękawica Stara , 26-902 Grabów nad Pilicą, dla której Sąd Rejonowy w Kozienicach V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
udziału w 1/4 we współwłasności nieruchomości wraz z przynależnościami o pow.0,2668 ha., oznaczonej jako działka gruntu nr 72/12, zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym parterowym z poddaszem nieużytkowym, niepodpiwniczonym o pow. użytkowej 108,00 m² - w stanie surowym otwartym

Suma oszacowania wynosi 43 750,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 29 166,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 375,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP PARIBAS BANK POLSKA SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie 19 16001462 1833 0822 3000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Kozienicach mieszczącym się pod adresem: ul. Kostytucji 3 Maja 22, Kozienice, 26-900 Kozienice.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.