Wróć do listy

Gliwice, śląskie

138 000 zł
2 349 zł/m2
Mieszkanie 58,75 m2 3 pokoje 4 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-71%
Zakończona
-71%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 138 000 zł
Miasto Gliwice
Powierzchnia 58,75 m2
Województwo śląskie
Ulica Sztabu Powstańczego 23
Liczba pokoi 3
Piętro 4
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 18 400 zł
Numer oferty 17596X41209835
Termin wpłaty wadium 25-11-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym w Gliwicach


Tomasz Kostecki


Kancelaria Komornicza, Zwycięstwa 13, Gliwice, 44-100 Gliwice


tel. 790 575 484 / fax.


Sygnatura: KM 368/16


OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gliwicach Tomasz Kostecki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-11-2018 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Gliwicach z siedzibą przy Powstańców Warszawy 23, 44-100 Gliwice, pokój 028, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: XXX, położonego przy Sztabu Powstańczego 23/44-100, 44-100 Gliwice, dla którego SĄD REJONOWY GLIWICE VIII WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny na piątej kondygnacji budynku. Lokal o powierzchni 58,75m2. Lokal składa się z pokoi - 3, kuchni -1, łazienki - 1, przedpokój -1. Kondygnacja -5,0, Nieruchomość na której usytuowany jest budynek: 63/85 (numer działki ewidencyjnej).
Nazwa spółdzielni mieszkaniowej: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Szobiszowice" regon spółdzielni mieszkaniowej 00352274000000. Budynek w którym znajduje się lokal uzbrojony jest w następujące sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, energetyczna, gazowa, centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, ciepłej wody z sieci miejskiej. Lokal znajduje się w bloku mieszkalnym wykonanym w technologii wielkiej płyty. Stan techniczny lokalu jest dobry.


Suma oszacowania wynosi 184 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 138 000,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 18 400,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: ING Bank Śląski S.A. 98 1050 1298 1000 0090 3090 9155.


Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.


Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy


Tomasz Kostecki



Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.