Wróć do listy

Dorohusk Ladeniska, lubelskie

112 957 zł
112 957 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 112 957 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 16 944 zł
Numer oferty 175631X411327805
Termin wpłaty wadium 28-04-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chełmie Jacek Szymański na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-04-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Chełmie z siedzibą przy Al. I Armii Wojska Polskiego 16 16, 22-100 , pokój Sąd, odbędzie się druga licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest prawa własności do nieruchomości gruntowej - działki nr 113/3, 115/2, 117/1 położonej: 22-175 Dorohusk, Ladeniska położonej przy ,Dorohusk Ladeniska, 22-175 Dorohusk, dla której (adres: ul. , Dorohusk, 22-175 Dorohusk) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość składająca się z trzech działek: - dz. nr 113/3 o pow. 1,96ha położona częściowo na terenie rolnym z możliwością zabudowy oraz częściowo na terenie gruntów rolnych chronionych ekologicznie bez prawa zabudowy (łąk), - dz. nr 115/2 o pow. 1,37ha zabudowana budynkiem drewnianym spełniający funkcję letniskową o pow. zabudowy 39,49m2 oraz budynkiem gospodarczym drewnianym o pow. zabudowy 38,63m2. - dz. nr 117/1 o pow. 1,21ha położona na terenie gruntów ornych. Suma oszacowania działki nr 117/1 wynosi 19 240,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 12 826,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 924,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Suma oszacowania działki nr 115/2 wynosi 64 375,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 42 916,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 6 437,50 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Suma oszacowania działki nr 113/3 wynosi 85 820,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 57 213,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 8 582,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 169 435,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 112 956,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 943,50 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Lublinie 54 1020 3147 0000 8402 0074 7725.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny