Wróć do listy

Kalisty, warmińsko-mazurskie

19 358 zł
19 358 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 19 358 zł
Miasto Kalisty
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 2 581 zł
Numer oferty 175588X411227099
Termin wpłaty wadium 27-04-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Bartosz Szaryński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28-04-2022 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Olsztynie z siedzibą przy ul. Dąbrowszczaków 44, 10-543 Olsztyn, pokój 223, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika: xx , położonej przy , 11-008 Kalisty, gm. Świątki, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
- udział 1/4 w prawie własności nieruchomości stanowiącej działkę gruntu nr 308 o powierzchni 1 700 m2 położoną w obrębie ewidencyjnym Kalisty, gm. Świątki zabudowaną budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy wynoszącej 142 m2, budynkiem gospodarczym o powierzchni zabudowy wynoszącej 51 m2, a także budynkiem gospodarczym o powierzchni zabudowy wynoszącej 15 m2.

Suma oszacowania wynosi 25 810,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 19 357,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 581,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek komornika: Bank Polska Kasa Opieki S.A. 17 1240 5598 1111 0010 4472 8374 najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.