Wróć do listy

Moczyły, zachodniopomorskie

45 225 zł
Działka 1.31 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 45 225 zł
Miasto Moczyły
Powierzchnia 1.31 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 6 030 zł
Numer oferty 173684X406767931
Termin wpłaty wadium 10-04-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Dorota Działowska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 11-04-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie z siedzibą przy Pl. Żołnierza Polskiego 16, 70-551 Szczecin, pokój 114, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy Moczyły , 72-001 Kołbaskowo, dla której Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód XI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Policach prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca działkę nr 91/2 położoną w miejscowości Moczyły (gm. Kołbaskowo) o obszarze 1 ha 31 a, dla której Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie prowadzi księgę wieczystą KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X, należącą do Agnieszki Wasiukiewicz. Przedmiotowa działka zlokalizowana jest w obrębie Moczyły, w gminie Kołbaskowo w odległości około 3,5 km od siedziby gminy miejscowości Kołbaskowo. Bezpośrednie sąsiedztwo działki od strony zachodniej stanowią grunty rolne i enklawy leśne, od strony północnej droga gruntowa, a za nią tereny rolne, od strony południowej enklawy lasów mieszanych, od strony wschodniej grunty rolne, a w kierunku północno-wschodnim znajduje się zabudowa mieszkaniowa miejscowości Kamionki wraz z zabudową towarzyszącą (jedno siedlisko), oraz w dalszej odległości koryto rzeki Odry oraz niewielkie enklawy zadrzewień. W dalszej odległości znajdują się również tereny zabudowy mieszkaniowej miejscowości Kamieniec i Moczyły rozciągające się w zasięgu około 2,0 km od wycenianej działki, tereny rolne i leśne. Dojazd do działki z drogi asfaltowej relacji Moczyły-Kamieniec, w końcowym odcinku około 400 m droga gruntową i szutrową. Zgodnie z zaświadczeniem o przeznaczeniu gruntu wydanym w dniu 28.08.2020 r. przez Urząd Gminy Kołbaskowo ustalono, że dla działki nr ewidencyjny 91/2 obręb Moczyły: - brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; - obowiązujące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kołbaskowo, tekst i rysunek jednolity zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Kołbaskowo nr XIII/125/2015 z dnia 16.11.2015 r. wyznacza kierunek zagospodarowania: strefa produkcji rolniczej, lasy i zadrzewienia. Przedmiotowa nieruchomość obciążona jest prawem zobowiązaniowym - umową dzierżawy na okres 10 lat od dnia 31-03-2012 r. Wpis dzierżawy ujawniony w ewidencji gruntów. Licytacja oraz nabycie ww. nieruchomości odbędzie się z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. z 2019 r., poz. 1362 t.j. z późn. zm.).

Suma oszacowania wynosi 60 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 45 225,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 6 030,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. Oddział w Szczecinie 04 1440 1143 0000 0000 0005 3128.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

[/JEZELI] oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.