Wróć do listy

Chorzów, śląskie

148 500 zł
2 771 zł/m2
Mieszkanie 53,60 m2 2 pokoje 12 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-59%
Zakończona
-59%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 148 500 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 53,60 m2
Województwo śląskie
Ulica Gałeczki 47
Liczba pokoi 2
Piętro 12
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 19 800 zł
Numer oferty 172752X404585187
Termin wpłaty wadium 21-04-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

                                                  Sygnatura: Km 154/19 i inne                                                    

   



O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:
22 kwietnia 2022r. o godz. 11:00 w sali nr 108 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości, stanowiącej własność dłużnika:

xx
41-516 CHORZÓW, ul. GAŁECZKI 47/191

a) UDZIAŁ NR 1 W WYSOKOŚCI 1/2 W LOKALU MIESZKALNYM STANOWIĄCYM ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ - oszacowany na kwotę: 99.000,00 zł (dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych)

b) UDZIAŁ NR 2 W WYSOKOŚCI 1/2 W LOKALU MIESZKALNYM STANOWIĄCYM ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ - oszacowany na kwotę: 99.000,00 zł (dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych)

Zgodnie z art. 1009 kpc łączna wartość oszacowania nieruchomości, wynosi kwotę: 198.000,00 zł (sto dziewięćdziesiąt osiem tysięcy złotych).

Nieruchomość, położona jest w: CHORZOWIE, ul. GAŁECZKI 47/191, posiada założoną księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Lokal mieszkalny usytuowany jest na 12 piętrze budynku (13 kondygnacja). Posiada powierzchnię użytkową 50,90 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Do lokalu przynależy piwnica nr 464 o powierzchni 2,70 m2, łączna powierzchnia nieruchomości lokalowej wynosi: 53,60 m2.

Z prawem własności lokalu związany jest udział w wysokości 207/100000, zapisany w księdze wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 198.000,00 zł (sto dziewięćdziesiąt osiem tysięcy złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi trzy czwarte wartości oszacowania, tj. kwotę: 148.500,00 zł (sto czterdzieści osiem tysięcy pięćset złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 19.800,00 zł (dziewiętnaście tysięcy osiemset złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW
nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu
o utracie rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.

Operat szacunkowy wraz z protokołem opisu i oszacowania przedmiotowej nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją również w VIII Wydziale Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.





Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.