Wróć do listy

Nekla, wielkopolskie

75 982 zł
1 244 zł/m2
Mieszkanie 61,10 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
-73%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 75 982 zł
Miasto Nekla
Powierzchnia 61,10 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Barczyzna 13
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 75 982 zł
Numer oferty 17225X40340953
Termin wpłaty wadium 19-11-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Barbara Onyszkiewicz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-11-2018 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego we Wrześni z siedzibą przy Jana Pawła II 10/1, 62-300 Września, pokój 14, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: XXXXi, położonej przy ,Barczyzna 13/1, 62-330 Nekla, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni Należności Sądowe prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 101 309,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 75 981,75 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 10 130,90 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA 77102022120000510202866887.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.