Wróć do listy

Gdańsk, pomorskie

350 100 zł
9 488 zł/m2
Mieszkanie 36,90 m2 Kawalerka 10 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-35%
Zakończona
-35%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 350 100 zł
Miasto Gdańsk
Powierzchnia 36,90 m2
Województwo pomorskie
Ulica Dąbrowszczaków 22A
Liczba pokoi 1
Piętro 10
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 46 680 zł
Numer oferty 168967X395720717
Termin wpłaty wadium 22-03-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku

Krystian Pstrong

Kancelaria Komornicza, Staszica 6/1, Gdańsk, 80-262 Gdańsk

tel. (58) 506-54-00 / fax. (58) 340-4554

Sygnatura: Km 273/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

    Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku Krystian Pstrong na podstawie art. 953 k.p.c. w sprawie egzekucyjnej syg. akt Km 273/21 (sprawa główna) i pozostałych sprawach egzekucyjnych podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-03-2022r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku budynek C sala C106,  80-126 Gdańsk przy
ul. Piekarnicza 10 odbędzie się pierwsza licytacja przysługującego dłużnikowi xx prawa własności do lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość o powierzchni użytkowej 36,90 m2, położonego na jedenastej naziemnej kondygnacji budynku położonego w 80-364 Gdańsku, ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 22A/83, dla którego Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku III Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X. Zgodnie z zapisami księgi wieczystej, na jego układ funkcjonalny składają się: pokój, pokój z aneksem kuchennym, łazienka oraz przedpokój. W skład nieruchomości wchodzi lokal mieszkalny wraz z przynależnym pomieszczeniem gospodarczym nr G18 o powierzchni 2,8 m2 oraz udziałem 40/10000 w nieruchomości wspólnej, którą stanowią działki gruntu oraz część budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali. Nieruchomość wspólna objęta jest księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X. Właściciel lokalu mieszkalnego nr 83 korzysta z miejsca parkingowego nr G66 znajdującego się na poziomie górnym hali garażowej.  
    Suma oszacowania wynosi 466 800,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 350 100,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 46 680,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego orzeczenia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank PEKAO S.A. Oddział w Gdańsku 28 12405400 1111 0010 4744 2387 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Brak jest możliwości wpłaty rękojmi na sali sądowej.
    Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika  oraz przeglądać odpis protokołu opisu i oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego w godzinach urzędowania w kancelarii komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.