Wróć do listy

Chorzów, śląskie

108 600 zł
2 321 zł/m2
Mieszkanie 46,80 m2 2 pokoje 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-66%
Zakończona
-66%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 108 600 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 46,80 m2
Województwo śląskie
Ulica Jana Gałeczki 38
Liczba pokoi 2
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 480 zł
Numer oferty 167479X392235821
Termin wpłaty wadium 10-03-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

Sygnatura: KM 1630/18 i inne

                                                         



O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:
11 marca 2022r. o godz. 10:00 w sali nr 320 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości, stanowiącej własność dłużników, tj.:

- UDZIAŁ NR 1 należący do dłużniczki xxW WYSOKOŚCI 2/4 CZĘŚCI
W PRAWIE ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI LOKALU MIESZKALNEGO
- oszacowany na kwotę: 72.400,00 zł (siedemdziesiąt dwa tysiące czterysta złotych)

- UDZIAŁ NR 2 należący do dłużniczki xxW WYSOKOŚCI 1/4 CZĘŚCI
    W PRAWIE ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI LOKALU MIESZKALNEGO
- oszacowany na kwotę: na kwotę: 36.200,00 zł (trzydzieści sześć tysięcy dwieście złotych)

- UDZIAŁ NR 3 należący do dłużnika xx W WYSOKOŚCI 1/4 CZĘŚCI
W PRAWIE ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI LOKALU MIESZKALNEGO -
oszacowany na kwotę: na kwotę: 36.200,00 zł (trzydzieści sześć tysięcy dwieście złotych)

Zgodnie z art. 1009 kpc łączna wartość oszacowania nieruchomości, wynosi kwotę: 144.800,00 zł
(sto czterdzieści cztery tysiące osiemset złotych).

Nieruchomość, położona jest w: CHORZÓW, ul. KS. JANA GAŁECZKI 38/59, posiada założoną Księgę Wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Chorzowie

Lokal mieszkalny usytuowany jest na 3 piętrze budynku (4 kondygnacja). Posiada powierzchnię użytkową 46,80 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Brak jest pomieszczeń przynależnych do lokalu.

Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali w wysokości 222/100000, objęty księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 144.800,00 zł (sto czterdzieści cztery tysiące osiemset złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi trzy czwarte wartości oszacowania, tj. kwotę: 108.600,00 zł (sto osiem tysięcy sześćset złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. 14.480,00 zł (czternaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków  w  Banku  ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW
nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu
o utracie rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.

Operat szacunkowy wraz z protokołem opisu i oszacowania przedmiotowej nieruchomości
znajdują się w Kancelarii Komornika, a na tydzień przed licytacją również w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.











Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.