Wróć do listy

Budzisław, wielkopolskie

617 933 zł
617 933 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 617 933 zł
Miasto Budzisław
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 92 690 zł
Numer oferty 16740X39205083
Termin wpłaty wadium 13-12-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Żninie

Mariola Krysztofiak

Kancelaria Komornicza, 700-lecia 41, Żnin, 88-400 Żnin

tel. 523020419 / fax. 523020419

Sygnatura: Km 558/09

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Żninie Mariola Krysztofiak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-12-2018 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Żninie, Plac Wolności 17, 88-400 Żnin sala D, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: XXXXXXXXXX, położonej przy ,/ w miejscowości LUBCZ, 88-420 ROGOWO, dla której Sąd Rejonowy w Żninie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 926 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 617 933,33 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 92 690,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A 43 1020 1505 0000 0602 0009 0159.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:30 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Żninie mieszczącym się pod adresem: Pl. Wolności 17, Żnin, 88-400 Żnin.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.