Wróć do listy

Wójcin, łódzkie

81 075 zł
81 075 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 81 075 zł
Miasto Wójcin
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo łódzkie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 10 810 zł
Numer oferty 16714X39144191
Termin wpłaty wadium 29-11-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu

Bartosz Podyma

Kancelaria Komornicza, Jana Kilińskiego 9, Wieluń, 98-300 Wieluń

tel. 43 843 20 61 / fax. 43 843 20 61

Sygnatura: Km 1112/16

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu XXXXXXXXX na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30-11-2018 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu z siedzibą przy ul. Jana Kilińskiego 12, 98-300 Wieluń, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: Rafał Strzała, położonej przy ,Wójcin, 98-432 Łubnice, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka 1230/5 o pow. 0,0150ha jest w kształcie prostokąta. Teren działki płaski, ziemny. Dojazd do działki poprzez działkę 1230/8, z którą tworzy funkcjonalną całość.

Działka 1230/7 o pow. 0,0198ha jest w kształcie prostokąta. Teren działki płaski, ziemny. Dojazd do działki poprzez działkę 1230/8.

Działka 1230/8 o pow. 1,2643ha jest w kształcie zbliżonym do litery „L” . Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi utwardzonej. Działka położona w otoczeniu terenów rolnych i sporadycznej zabudowy mieszkaniowej we wschodniej części obrębu Wójcin (ul. Chopina). Teren działki płaski, ziemny. Frontowa część działki zabudowana budynkiem mieszkalnym i stodołą. Działka jest częściowo ogrodzona. Do działki doprowadzone przyłącz wodne, energetyczne i znajduje się szambo. Teren działki z nasadzeniami ozdobnymi i pojedynczymi zadrzewieniami w okolicach zabudowań. Poza zabudowaniami działka użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. Przez działkę 1230/8 dojazd do działek 1230/5 i 1230/7. Budynek mieszkalny wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej systemem gospodarczym w 1939r. Budynek stodoły prawdopodobnie z lat 50-60-tych murowany parterowy z częściowo nieużytkowym poddaszem o pow. ok. 100m2. Dach dwuspadowy kryty dachówką. Nieruchomość (działka 1230/8) obciążona służebnością osobistą.

Suma oszacowania wynosi 108 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 81 075,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 10 810,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 10204564 0000 5702 0082 0472.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Wieluniu mieszczącym się pod adresem: ul. Jana Kilińskiego 12, Wieluń, 98-300 Wieluń.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.