Wróć do listy

Zegrze Pomorskie, zachodniopomorskie

20 887 zł
20 887 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 20 887 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 31
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 3 133 zł
Numer oferty 165209X386919481
Termin wpłaty wadium 16-02-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie

Sylwia Szczepaniak

Kancelaria Komornicza, Głowackiego 6, Koszalin,  75-402 Koszalin

tel. 94 346 35 58 / fax. 94 346 35 58

Sygnatura: Kmp 11/01

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie Sylwia Szczepaniak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-02-2022 o godz. 13:30 pod adresem: Sąd Rejonowy w Koszalinie I Wydział Cywilny, Andersa 17, 75-012 Koszalin, pokój 4A,  odbędzie się druga licytacja

ułamkowej części nieruchomości, której  właścicielem jest xx położonej przy  31/2, 76-022 Zegrze Pomorskie, dla której Sąd Rejonowy w Koszalinie VI Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Andersa 34, Koszalin, 75-626 Koszalin)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
1/3 niewydzielonej części prawa własności nieruchomości objętej księgą wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X
stanowiącej zabudowaną działkę gruntu nr 118/20 o pow. 0,0799 ha położoną w m. Zegrze Pomorskie nr 31/2

Suma oszacowania wynosi 31 330,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 20 886,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 133,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska SA 55 1500 1096 1210 9003 0145 0000.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Gen.Andersa 34, Koszalin, 75-950  Koszalin.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.