Wróć do listy

Chorzów, śląskie

38 475 zł
1 025 zł/m2
Mieszkanie 37,53 m2 Kawalerka Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-85%
Zakończona
-85%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 38 475 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 37,53 m2
Województwo śląskie
Ulica Antoniowska 5
Liczba pokoi 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 5 130 zł
Numer oferty 16310X38198023
Termin wpłaty wadium 22-11-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

Sygnatura: KM 584/15





O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 23 listopada 2018r. o godz. 11:00 w sali nr 308 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A L I C Y T A C J A

nieruchomości, stanowiącej własność dłużników, opisanej jako spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Barbara" w Chorzowie, położonego w Chorzowie przy ulicy Antoniowskiej 5/5.


Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 37,53 m2 i składa się z 1 pokoju, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju, brak jest pomieszczeń przynależnych do lokalu.
Dla przedmiotowego prawa do lokalu nie założono księgi wieczystej.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 51.300,00 zł (pięćdziesiąt jeden tysięcy trzysta złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 38.475,00 zł (trzydzieści osiem tysięcy czterysta siedemdziesiąt pięć złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 5.130,00 zł (pięć tysięcy sto trzydzieści złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią.

Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy

Witold Walków

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.