Wróć do listy

Chorzów, śląskie

51 333 zł
1 150 zł/m2
Mieszkanie 44,63 m2 3 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-83%
Zakończona
-83%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 51 333 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 44,63 m2
Województwo śląskie
Ulica Główna 51A
Liczba pokoi 3
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 700 zł
Numer oferty 16281X38130105
Termin wpłaty wadium 20-11-2018 Co to znaczy?

Opis



Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym


w Chorzowie


Witold Walków


Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów


tel. 322411610 / fax. 324310030


Sygnatura: KM 4686/14 i inne


                                                         






O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 983 kpc, że w dniu 21 listopada 2018 roku o godz. 13:00 w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie, sala 308


odbędzie się:

D R U G A    L I C Y T A C J A

nieruchomości stanowiącej własność dłużnika, położonej w Chorzowie przy ul. Głównej 51A/14, zlokalizowanej na pierwszej kondygnacji (parterze) ; opisanej jako lokal mieszkalny, dla którego jest założona księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X, składającego się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju, o powierzchni użytkowej 44,63 m2 ; wraz z udziałem w wysokości 463/10000 w nieruchomości wspólnej opisanej w księdze wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 77.000,00 zł (siedemdziesiąt siedem tysięcy złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: dwie trzecie wartości oszacowania tj. kwotę:  51.333,33 zł (pięćdziesiąt jeden tysięcy trzysta trzydzieści trzy złote 33/100).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 7.700,00 zł (siedem tysięcy siedemset złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków  w  Banku  ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr  15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią.

Akta sprawy wraz z elaboratem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.











Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.




Komornik Sądowy


Witold Walków











Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.