Wróć do listy

Rogoźno, wielkopolskie

51 697 zł
977 zł/m2
Mieszkanie 52,90 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-82%
Zakończona
-82%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 51 697 zł
Miasto Rogoźno
Powierzchnia 52,90 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Wełna 6
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 6 893 zł
Numer oferty 156560X366663523
Termin wpłaty wadium 06-02-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Obornikach

Tomasz Chojnacki

Kancelaria Komornicza, Mikołaja Kopernika 31, Oborniki, 64-600 Oborniki

tel. 61 646 11 13 / fax. 61 646 10 25

Sygnatura: Km 1777/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Obornikach Tomasz Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-02-2022 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach z siedzibą przy Piłsudskiego 47, 64-600 Oborniki, pokój 3, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx
, położonego przy Wełna 6/3, 64-610 Rogoźno, dla którego Sąd Rejonowy w Obornikach IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny nr 3 o pow. użytkowej 52,90 m2, położony na I piętrze budynku mieszkalnego w miejscowości Wełna 6, gmina Rogoźno. Z przedmiotową nieruchomością związany jest udział 529/2116 części w gruncie oraz częściach budynku i urządzeniach, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, zapisanym w KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X -działka numer 545/3 o powierzchni 0,2047 ha. Lokal wyposażony jest m.in. w następujące instalacje: elektryczna, wodociągowa z sieci; kanalizacji sanitarnej do bezodpływowego zbiornika nieczystości; ciepłej wody z pieca gazowego; centralnego ogrzewania z pieca gazowego. Standard i wyposażenie lokalu: niski. Ogólny stan techniczny i warunki utrzymania: do kapitalnego remontu.

Suma oszacowania wynosi 68 929,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 51 696,75 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 6 892,90 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Poznaniu 17 10204027 0000 1502 0738 2064.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.