Wróć do listy

Trzcinna, zachodniopomorskie

62 325 zł
Działka 2.75 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 62 325 zł
Miasto Trzcinna
Powierzchnia 2.75 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 310 zł
Numer oferty 154743X362408109
Termin wpłaty wadium 11-01-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Myśliborzu Rafał Gąsior na podstawie art. 1013 ind. 6 kpc w toku uproszczonej egzekucji z nieruchomości podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 12-01-2022r. o godz. 13:30 w jego kancelarii, mieszczącej się 74-300 Myślibórz, ul. Lipowa 8a, I piętro, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej: 74-304 Trzcinna, działka nr 231, dla której Sąd Rejonowy w Myśliborzu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X.

Powierzchnia: 2,75 ha.
Obręb: 0008 Trzcinna.
Opis użytków gruntowych: RIVb.
Cechy użytkowe: kształt regularny, ukształtowanie terenu płaskie.
Zagospodarowanie: teren działki uprawiany rolniczo, niezabudowany.
Wskaźnik bonitacji: 0,80.
Uzbrojenie: brak.

Dostęp do drogi: bezpośredni dostęp do drogi o nawierzchni gruntowej od strony wschodniej oraz do drogi o nawierzchni bitumicznej od strony południowej.

Dla działki ew. nr 231 obręb Trzcinna obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, przyjęty uchwałą nr XIII/80/12 Rady Gminy Nowogródek Pomorski z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Nowogródek Pomorski w zakresie lokalizacji zespołu elektrowni wiatrowych. Według MPZP działka ew. nr 231 położona jest w znacznej części na terenie oznaczonym symbolem 04R/EW, w niewielkiej części na terenie oznaczonym symbolem R– tereny rolnicze.
Na terenach, oznaczonych symbolem 01R/EW, 02R/EW, 03R/EW i 04R/EW, ustala się:1) przeznaczenie podstawowe: tereny rolnicze z możliwością lokalizacji do 8 wież elektrowni wiatrowych o mocy do 3,6 MW każda wraz z towarzyszącymi urządzeniami infrastruktury technicznej, w tym dopuszcza się na poszczególnych terenach lokalizację wież elektrowni wiatrowych w ilości: 01R/EW jedną wieżę, 02R/EW jedną wieżę, 03R/EW jedną wieżę oraz 04R/EW nie więcej niż 5 wież; 2) zachowanie terenu w użytkowaniu rolniczym; 3) zakaz zabudowy budynkami, z wyłączeniem budynków na potrzeby obiektów i instalacji wymienionych w pkt. 4, innych niż przeznaczone na stały pobyt ludzi; 4) dopuszcza się lokalizację: a) wież, słupów lub masztów stanowiących konstrukcję nośną elektrowni wiatrowych, b) masztów pomiarowych do potrzeb badania warunków atmosferycznych, c) kablowych i napowietrznych linii energetycznych i telekomunikacyjnych wraz z kontenerowymi obiektami towarzyszącymi, d) dróg wewnętrznych służących obsłudze wież elektrowni wiatrowych, obiektów infrastruktury technicznej, a także do gruntów rolnych i leśnych, e) pozostałych linii uzbrojenia technicznego, f) urządzeń melioracji wodnych oraz ciągów i urządzeń drenażowych;
Dla terenów rolniczych, oznaczonych na rysunku planu symbolem R ustala się: 1) zachowanie terenów w dotychczasowym użytkowaniu rolniczym wraz z istniejącymi w terenie sieciami infrastruktury technicznej, drogami i zbiornikami wodnymi; 2) zakaz zabudowy obiektami innymi niż związane z obsługą gospodarstw rolnych oraz obiektami przeznaczonymi lub zawierającymi pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi; 3) zakaz realizacji elektrowni wiatrowych; 4) możliwość lokalizacji niezbędnych urządzeń infrastruktury technicznej, związanej z eksploatacją elektrowni wiatrowych; 5) możliwość lokalizacji budowli rolniczych i obiektów infrastruktury technicznej, których realizacja nie wymaga zmiany przeznaczenia terenu, w tym także ustalenia innego niż rolny sposobu zagospodarowania terenu, poza powierzchnią zajętą pod słupy linii energetycznych oraz stref ochronnych od tych linii wskazanych w przepisach szczególnych; 7) powierzchnię zabudowy działki do 400 m2;

Suma oszacowania wynosi 83.100,- zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 62.325,- zł. Przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć komornikowi rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, tj. 8.310,- zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Rękojmię można uiścić także na konto komornika: GBS Barlinek 28 83550009 0053 2006 2000 0001.

Historyczne ceny