Wróć do listy

Kozdroje, mazowieckie

94 619 zł
Działka 2.156 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 94 619 zł
Miasto Kozdroje
Powierzchnia 2.156 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 616 zł
Numer oferty 153855X360328413
Termin wpłaty wadium 20-01-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Joanna Rykowska (tel./fax 023-672-59-36) na podstawie przepisu art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21 stycznia 2022r. o godz. 12.00 w budynku Sądu Rejonowego w Ciechanowie ul. St. Mikołajczyka 6, 06-400 Ciechanów w sali nr X, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej w miejscowości Kozdroje gm. Regimin powiat ciechanowski województwo mazowieckie będącej własnością dłużników xx na zasadach wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej.

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa składająca się z działki nr 77/1 o powierzchni 2,1560 ha.
Nieruchomość zlokalizowana w sąsiedztwie częściowo zabudowy siedliskowej, usługowej miejscowości oraz częściowo niezabudowanych gruntów rolnych i leśnych.Dojazd do nieruchomości zapewniają drogi o nawierzchni asfaltowej oraz gruntowej oznaczone w ewidencji gruntów jako działka nr 41, 76, 78 przylegające bezpośrednio do boków działki. Działka użytkowana w sposób rolny. Wg danych z ewidencji gruntów powierzchnia nieruchomości wynosi 2,1559ha.

Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Ciechanowie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość została oszacowana na kwotę: 126.158,00 zł.
Cena wywołania w I terminie licytacji jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi: 94.618,50 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: 12.615,80 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg tj. 20 stycznia 2022r.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP SA O. Centrum w Ciechanowie 25 10201592 0000 2602 0054 1367.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał

warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11.00 do godz. 12.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika akta postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ograniczonego prawa rzeczowego lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.