Wróć do listy

Henryszew, mazowieckie

47 500 zł
Działka 0.2301 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 47 500 zł
Miasto Henryszew
Powierzchnia 0.2301 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 500 zł
Numer oferty 151792X355496867
Termin wpłaty wadium 13-12-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowymw Żyrardowie Maciej Sawicki podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10:00 w dniu 14.12.2021 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 § 1 w zw. z art. 867 § 1 w zw. z art. 8791 i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja

nieruchomości położonej przy , 96-316 Henryszew, dla której Sąd Rejonowy w Żyrardowie V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Radziejowska 1/5, Żyrardów, 96-300 Żyrardów) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość będąca przedmiotem licytacji składa się z dwóch działek gruntu, o wskazanej poniżej charakterystyce:
1. Działka nr 96/27: Działka gruntu nr 96/27 w kształcie zbliżonym do prostokąta o średnich wymiarach 25m x 40,0m i powierzchni 1002 m2. Działka gruntowa niezabudowana, nieogrodzona, porośnięta roślinnością trawiastą oraz kilkoma drzewami olchowymi lub pochodnymi do usunięcia. Działka niezagospodarowana, nieuzbrojona, bez bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Teren płaski, grunt grząski.
2. Działka nr 96/31: Działka gruntu nr 96/31 w kształcie zbliżonym do prostokąta o średnich wymiarach ≈ 33 m x40,0m i powierzchni 1299 m2. Działka gruntowa niezabudowana, nieogrodzona, porośnięta roślinnością trawiastą oraz kilkoma drzewami olchowymi lub pochodnymi do usunięcia. Działka niezagospodarowana, nieuzbrojona, bez bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Działka w bezpośrednim sąsiedztwie cieku wodnego (rzeka Wierzbianka), która stanowi zachodnią granicę działki 96/31. Teren działki częściowo niezmeliorowany, najprawdopodobniej występuje wysoki poziom wód gruntowych i możliwość podtopień. Ciek wodny (rzeka Wierzbianka) w tym miejscu stanowi zachodnią granicę administracyjną wsi Henryszew a także gminy Jaktorów.
Dalej na zachód, po drugiej strony rzeki rozciągają się grunty miasta Żyrardów. Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo rzeki pas gruntu o szerokości 10m wzdłuż rzeki wyłączony spod zabudowy (około 400 m2 ). Teren płaski, grunt grząski. Działki nie posiadają bezpośredniego dostępu do drogi publicznej (ulica Topolowa w odległości około 450 m). Dostęp do drogi możliwy po ustanowieniu służebności przejazdu i przechodu lub sprzedaży udziałów w działce 96/14 stanowiącej własność osoby trzeciej. Działka ta będąca wydzieloną pod drogę wewnętrzną nieurządzona, jedynie wydzielona geodezyjnie, przejazd samochodem osobowym niemożliwy. Działki nr 96/27 i 96/31 nieuzbrojone w żadną infrastrukturę. Teren działki 96/31 częściowo podmokły, grząski. Cała nieruchomość leży w obszarze oznaczonym jako 16 MN(teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej).

Suma oszacowania wynosi 95 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 47 500,00 zł. Zgodnie z art. 8671§ 1 przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 500,00 zł. Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika, na rachunek bankowy komornika: Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A 47 1600 1374 1838 7888 3000 0001 lub elektronicznie z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje publiczne.

Zgodnie z art. 976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 21.12.2021 o godzinie: 10:00.

Historyczne ceny