Wróć do listy

Czerwonak, wielkopolskie

189 229 zł
3 367 zł/m2
Dom 56,20 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 189 229 zł
Miasto Czerwonak
Powierzchnia 56,20 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Zdroje 53
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 28 384 zł
Numer oferty 14441X33820825
Termin wpłaty wadium 14-11-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Piotr Winter na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-11-2018 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu z siedzibą przy al.Marcinkowskiego 32, 61-745 Poznań, pokój 8 , odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xxx , położonej przy Zdroje 53,Czerwonak , 62-005 Czerwonak, dla której Stare Miasto prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana - działka nr 132 o łącznej powierzchni 486 m2. Przedmiotem licytacji jest nieruchomość zabudowana dwoma budynkami mieszkalnymi z czego jeden jest w trakcie budowy. Dla potrzeb określenia wartości rynkowej nieruchomości dokonano podziału nieruchomości na część zabudowaną budynkiem zamieszkałym i część zabudowaną budynkiem w trakcie budowy. Przypisano część działki o powierzchni 286m2 do budynku funkcjonującego i część o powierzchni 200m2 do budynku nowopowstającego położonego w części frontowej działki. Budynek (pierwszy) mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej, parterowy, częściowo podpiwniczony, wybudowany w starej technologii tradycyjnej w roku 1983r. Fundamenty betonowe, ściany piwnic murowane z bloczków betonowych M - 6 na zaprawie cementowo - wapiennej, ściany parteru murowane z pustaków żużlobetonowych oraz gazobetonu na zaprawie cementowo - wapiennej, ściany zewnętrzne częściowo ocieplone styropianem bez kleju i siatki oraz bez tynków a częściowo ocieplone i otynkowane. Strop nad piwnicą typu Kleina, stropodach o konstrukcji drewnianej pokryty papą na lepiku oraz gontem bitumicznym. Tynki wewnętrzne cementowo - wapienne częściowo tapetowane a częściowo malowane farbami emulsyjnymi, w pomieszczeniu łazienki ściany obłożone płytkami ceramicznymi. W pomieszczeniach piwnicy brak tynków wewnętrznych. Stolarka drzwiowa płycinowa i drewniana, okna PCV i drewniane. Posadzki: płytki ceramiczne w dużym pokoju i łazience, w jednym pokoju a w kolejnym - wykładzina PCV, w piwnicy posadzki betonowe. Struktura pomieszczeń: wiatrołap, duży pokój z kominkiem i wyjściem na taras, 2 pokoje, korytarz, łazienka z wc, kuchnia. Piwnica: kotłownia c.o., oraz pomieszczenie gospodarcze – powierzchni piwnicy 16,20m2, h = 2,16m. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego: 56,20m2 Wykończenie budynku mieszkalnego standardowe, stan techniczny średni. Budynek mieszkalny (nr 2) jednorodzinny w zabudowie zwartej z budynkiem sąsiada, niski i wysoki parter, budynek w trakcie realizacji – stan surowy otwarty. Pozwolenie na budowę: decyzja nr 2165/09 z 28.04.2009r., Nr AB XV 7351-3-74/09 Starosty Poznańskiego. Fundamenty betonowe i żelbetowe, ściany murowane z gazobetonu i bloczków M-6 na zaprawie cementowo – wapiennej, stropy gęsto żebrowe, schody zewnętrzne żelbetowe surowe, stropodach pokryty papą na lepiku. Ściany zewnętrzne ocieplone styropianem z klejem i siatką bez tynków. Zakłada się wykończenie budynku mieszkalnego standardowe, budynek o stanie technicznym dobrym. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego: 57,63m2. Stan procentowy zaawansowania robót budowlanych wykonanych na dzień wizji lokalnej, przyjęty według WACETOB Scalone Normatywy IV kwartał 2016r: Razem stopień zaawansowania robót budowlanych na dzień wizji lokalnej: 39,42%. Oględziny w/w nieruchomości w dniu: 08.11.2018 r. o godzinie 12:30

Suma oszacowania wynosi 283 844,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 189 229,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 28 384,40 zł. Rękojmia powinna być wpłacona na konto Komornika Sądowego: BZ WBK S.A. 40109027340000000102395771 najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BZ WBK 10/O Poznań 40109027340000000102395771.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Historyczne ceny