Wróć do listy

Mlewo, kujawsko-pomorskie

57 525 zł
Działka 1.1706 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 57 525 zł
Miasto Mlewo
Powierzchnia 1.1706 ha
Województwo kujawsko-pomorskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 670 zł
Numer oferty 141053X330346129
Termin wpłaty wadium 28-10-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Golubiu-Dobrzyniu Jolanta Murawska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-10-2021 o godz. 10:30 w budynku Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu z siedzibą przy Kościelna 23 i 25, 87-400 Golub Dobrzyń, pokój 19, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xxpołożonej przy Mlewo ,Mlewo, 87-410 Kowalewo, dla której Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Przedmiot licytacji: Działka oznaczona nr geodezyjnym 144/2 o pow. 1.17.06 ha.
Opis nieruchomości:
Działka oznaczona nr geodezyjnym 144/2 o pow. 1.17.06 ha. Z własnością nieruchomości związane jest prawo przechodu i przejezdu pasem o szerokości 3 m w kierunku do i od drogi publicznej biegnącym prz północnej granicy nieruchomości służebnej wpisanej w KW 2688 oznaczonej nr działki 144/3.

Suma oszacowania wynosi 76 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 57 525,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 670,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP 84 1020 5024 0000 1002 0010 0743.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.