Wróć do listy

Bukowa Wielka, lubelskie

57 488 zł
Działka 2.0552 ha 3 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 57 488 zł
Miasto Bukowa Wielka
Powierzchnia 2.0552 ha
Województwo lubelskie
Liczba działek 3
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 665 zł
Numer oferty 140270X328512343
Termin wpłaty wadium 25-10-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chełmie Jacek Szymański na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-10-2021 o godz. 11:45 w budynku Sądu Rejonowego w Chełmie z siedzibą przy Al. I Armii Wojska Polskiego 16 16, 22-100 , odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy , 22-107 Sawin, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Al. Żołnierzy IAWP 16, Chełm, 22-100 Chełm) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem przetargu jest nieruchomość składająca się z trzech niezabudowanych działek gruntu, położonych na terenie użytków rolnych: - Dz. nr 21 obr. 4 Bukowa Wielka cz. I, o pow. 2,0552ha - Dz. nr 175 obr. 28 Bukowa Wielka cz. II, o pow.0,7018ha - Dz. nr 38 obr. 23 Średni Łan, o pow. 1,5283ha Przedmiotowe działki położone są na terenie gminy Sawin, powiat chełmski, woj. lubelskie. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Chełmie VI Wydział Ksiąg Wieczystych, prowadzi KW nr XXXX/XXXXXXXX/X. 1) Działka nr 21 położona jest w obrębie 0004 Bukowa Wielka cz. I, gmina Sawin, powiat chełmski, woj. lubelskie, stanowi grunt o pow. 2,0552ha, położona jest w zachodniej części obrębu Bukowa Wielka cz. I, w odległości ok. 9,5km od siedziby gminy. Najbliższe otoczenie stanowią inne grunty rolne oraz rozproszona zabudowa zagrodowa. Przez teren działki przebiega rów melioracyjny. Bezpośredni dojazd drogą publiczną utwardzoną szutrem. Kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta. Konfiguracja terenu lekko pagórkowata, z obniżeniem w kierunku rowu. Na działce znajduje się słup energetyczny wraz z napowietrznymi liniami wysokiego napięcia. Teren działki nieogrodzony. Suma oszacowania wynosi 37 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 27 900,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 720,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. 2) Działka nr 175 położona jest w obrębie 0028 Bukowa Wielka cz. II, gmina Sawin, powiat chełmski, woj. lubelskie, stanowi grunt o pow. 0,7018ha, położona jest w południowo-zachodniej części obrębu Bukowa Wielka cz. II, w odległości ok. 10km od siedziby gminy. Najbliższe otoczenie stanowią inne grunty rolne oraz rozproszona zabudowa zagrodowa. Bezpośredni dojazd drogą wydzieloną geodezyjnie, gruntową, nieutwardzoną. Kształt działki regularny, zbliżony do prostopadłościanu. Konfiguracja terenu płaska. Według zapisów w rejestrze gruntów działkę stanowią grunty orne, lasy oraz grunty zadrzewione i zakrzewione. Teren działki nieogrodzony. Suma oszacowania wynosi 11 790,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 8 842,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 179,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. 3) Działka nr 38 położona jest w obrębie 0023 Średni Łan, gmina Sawin, powiat chełmski, woj. lubelskie, stanowi grunt o pow. 1,5283ha, położona jest w zachodniej części obrębu Średni Łan, w odległości ok. 9,5km od siedziby gminy. Najbliższe otoczenie stanowią inne grunty rolne oraz rozproszona zabudowa zagrodowa. Przez teren działki przebiega rów melioracyjny. Działka posiada bezpośredni dojazd od strony zachodniej oraz strony wschodniej - drogą szutrową. Kształt działki nieregularny, zwężający się ku stronie wschodniej, wydłużony prostokąt zwężający się w kierunku zachodnim. Konfiguracja terenu pagórkowata, opadająca w kierunku rowu melioracyjnego. Teren działki nieogrodzony. Suma oszacowania wynosi 27 660,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 20 745,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 766,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Lublinie 54 10203147 0000 8402 0074 7725 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 76 650,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 57 487,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 665,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Lublinie 54 1020 3147 0000 8402 0074 7725.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Al. I Armii Wojska Polskiego 16 16, 22-100 Chełm.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.