Wróć do listy

Ratno Dolne, dolnośląskie

14 800 zł
Działka 0.3 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 14 800 zł
Miasto Ratno Dolne
Powierzchnia 0.3 ha
Województwo dolnośląskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 2 960 zł
Numer oferty 138656X324732355
Termin wpłaty wadium 04-10-2021 Co to znaczy?

Opis

Burmistrz Miasta i Gminy Radków
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż gminnej nieruchomości rolnej



I. Przedmiot przetargu i cena wywoławcza.
Przedmiotem przetargu jest gminna nieruchomość rolna, oznaczona geodezyjnie jako działka nr 294/5 (AM-1) o powierzchni ewidencyjnej 0,30 ha położona w Ratnie Dolnym. Zgodnie z danymi z ewidencji gruntów i budynków działka sklasyfikowana jest jako łąki trwałe (ŁIII).
Dla nieruchomości w Sądzie Rejonowym w Kłodzku V Wydziale Ksiąg Wieczystych urządzona jest księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość wolna jest od obciążeń i zadłużeń, a także nie toczy się żadne postępowanie administracyjne lub sądowe, których byłaby przedmiotem. Przedmiotową księgą wieczystą objęte są również inne gminne działki, które nie stanowią przedmiotu sprzedaży.
Zgodnie z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działka nr 294/5 położona w Ratnie Dolnym leży w granicach obszaru przeznaczonego na tereny łąk i pastwisk oznaczonego na rysunku symbolem RZ. Z treścią miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapoznać się można szczegółowo po uprzednim uzgodnieniu daty i godziny spotkania z osobą prowadzącą sprawę – w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami tut. Urzędu.
Działka posiada kształt nieregularny, położona jest w terenie płaskim, a w pozostałej części rzeźba działki ze skarpą i nachyleniem. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi gminnej o nawierzchni szutrowej. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa wiejska oraz grunty rolne.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 14 800,00 zł (słownie: czternaście tysięcy osiemset złotych). Cena sprzedaży zwolniona jest z opodatkowania. Dodatkowo nabywca zobowiązany będzie do pokrycia całości kosztów notarialnych i sądowych związanych z nabyciem nieruchomości.

II. Termin i miejsce przetargu.
Przetarg odbędzie się dnia 7 października 2021 r. o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Radkowie przy ul. Rynek 1 (wejście od strony fontanny).

III. Warunki przystąpienia do przetargu i postępowania przed komisją przetargową.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w sposób określony w rozdziale IV.
Przed otwarciem przetargu jego uczestnik zobowiązany jest przedłożyć na wezwanie komisji przetargowej:
1. w przypadku osób fizycznych: dowód wniesienia wadium, dowód tożsamości, a osoby fizyczne pozostające w ustawowym ustroju wspólności majątkowej poświadczoną notarialnie zgodę współmałżonka na przystąpienie do przetargu, jeżeli w przetargu uczestniczy jeden ze współmałżonków lub oświadczenie, że nieruchomość będzie nabywana z majątku odrębnego zgodnie z art. 33 ust 10 ustawy
z dnia 25 lutego 1964r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz, że majątek taki posiada, lub też złożenia oświadczenia, że pomiędzy nim
a małżonkiem istnieje rozdzielność majątkowa. Ponadto uczestnik przetargu zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia, że zapoznał się z przedmiotem przetargu jego stanem technicznym, prawnym oraz że powyższe przyjmuje bez zastrzeżeń.
2. w przypadku osób prawnych: dowód wniesienia wadium, aktualny wypis z właściwego dla danego podmiotu rejestru, uchwałę odpowiedniego organu osoby prawnej zezwalającej na nabycie nieruchomości, numer REGON, oraz pełnomocnictwo do reprezentowania osoby prawnej w przetargu. Ponadto uczestnik przetargu zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia, że zapoznał się
z przedmiotem przetargu jego stanem technicznym, prawnym oraz że powyższe przyjmuje bez zastrzeżeń.

IV. Wadium.
1) Wadium z tytułu przystąpienia do przetargu wynosi 2 960,00 zł i powinno być wniesione w pieniądzu do kasy tut. Urzędu lub na jego konto nr 09 1240 3464 1111 0010 2660 7172 w terminie umożliwiającym zaksięgowanie wpłaty na koncie Urzędu do dnia 4.10.2021 r.
2) Wpłaty należy dokonać tytułem „Wadium - dz. nr 294/5 Ratno Dolne”. W tytule wpłaty należy wpisać również imiona i nazwiska wszystkich osób zamierzających przystąpić do przetargu.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.