Wróć do listy

Lubajny, warmińsko-mazurskie

235 125 zł
1 833 zł/m2
Dom 128,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 235 125 zł
Miasto Lubajny
Powierzchnia 128,30 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 31 350 zł
Numer oferty 136328X319280179
Termin wpłaty wadium 21-09-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie
Maciej Ogórek
Kancelaria Komornicza w Ostródzie

14-100 Ostróda Kopernika 8/1

 GKm 96/19

                                      

                                                   

                                                            OBWIESZCZENIE  O  PIERWSZEJ  LICYTACJI  NIERUCHOMOŚCI 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Maciej Ogórek na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22-09-2021 r. o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie mającego siedzibę pod adresem ul. Jana Sobieskiego 12, 14-100 OSTRÓDA w sali nr X, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej składającej się z działki ewidencyjnej nr 128/32, o powierzchni 862 m2 zabudowanej wolnostojącym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni zabudowy 100 m2 i powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego 128,3 m2, położonej pod adresem: 14-100 Ostróda, Lubajny, dla której Sąd Rejonowy w Ostródzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, będącej własnością dłużnika Wiesław Cackowski w udziałach 1/1.

Suma oszacowania wynosi 313 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 235 125,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 31 350,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika: Bank BNP Paribas SA 22 16001462 1879 3440 5000 0001

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostródzie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 847/19).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.