Wróć do listy

Olszewo, warmińsko-mazurskie

22 500 zł
Działka 1.26 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 22 500 zł
Miasto Olszewo
Powierzchnia 1.26 ha
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 3 000 zł
Numer oferty 132329X309914521
Termin wpłaty wadium 16-09-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Giżycku Daria Dagmara Wojda na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17.09.2021 r. o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Giżycku (11-500 Giżycko, ul. Warszawska 28) odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości dłużnika xx, stanowiącej nieruchomość gruntową, rolną niezabudowaną, położoną w miejscowości Olszewo Węgorzewskie (Gmina Budry) na działce ewidencyjnej 147/7 o powierzchni 1,2600 ha (grunty orne RIIIb - 0,5871 ha, grunty orne RIVa - 0,4565 ha, grunty orne RV- 0,2164 ha), opisanej w księdze wieczystej XXXX/XXXXXXXX/X prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Giżycku VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych.

Suma oszacowania wynosi 30 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 22 500,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 000,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić w kancelarii komornika sądowego (Giżycko ul. Armii Krajowej 5a) bądź na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 23 20300045 1110 0000 0387 5520. Rękojmia winna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 14:00 do godz.15:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu opisu i oszacowania nieruchomości wraz z operatem szacunkowem biegłego sądowego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.