Wróć do listy

Kolonia Chlewice, świętokrzyskie

12 510 zł
Działka 1.12 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 12 510 zł
Powierzchnia 1.12 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 668 zł
Numer oferty 132031X309216605
Termin wpłaty wadium 06-09-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Adrian Bakalarz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-09-2021 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego we Włoszczowie z siedzibą przy Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa, pokój V, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:xx , położonej przy ,Kolonia Chlewice, 29-130 Moskorzew , dla której SĄD REJONOWY WŁOSZCZOWA IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa niezabudowana składająca się z działki ewidencyjnej nr 541 o powierzchni 1,1200 HA położona jest w obrębie Kolonia Chlewice, gmina Moskorzew, powiat włoszczowski, woj, świętokrzyskie. Działka gruntu ozn. nr 541 o pow. 1,1200 ha położona w obrębie Kolonia Chlewice, gmina Moskorzew stanowi teren rolno leśny. Działka położona przy drodze publicznej o nawierzchni asfaltowej – ulicy Piekarskiej od strony wschodniej oraz z dostępem do drogi gruntowej nieutwardzonej od strony zachodniej. Działka o kształcie regularnym w zarysie prostokątnym o wymiarach około 35 m x 320 m, krótszymi bokami przylegając do w/w dróg. Działka bez składników budowalnych, nieuzbrojona, nieogrodzona. Po drugiej stronie drogi asfaltowej – ulicy Piekarskiej przechodzi lokalna sieć elektryczna i wodociągowa. Działka objęta jest Uproszczonym Planem Urządzania Lasów nie będących własnością Skarbu Państwa opracowanym dla wsi Kolonia Chlewice, gm. Moskorzew na okres od 01.01.2012 r. do dnia 31.12.2021 r., zgodnie z którym stanowi: - na powierzchni 0,1800 ha stanowi odział 7p: bór mieszany świeży, bonitacji II o składzie drzewostanu: 80% sosna w aktualnym wieku 58 lat, 20% sosna w aktualnym wieku około 73 lat, pojedynczo brzoza w wieku aktualnym 58 lat o ogólnym stopniu zadrzewienia 0,7. - na powierzchni 0,5800 ha stanowi odział 7r: bór świeży, bonitacji II o składzie drzewostanu: 80% brzozy i 20% sosny w aktualnym wieku 23 lat i stopniu zadrzewienia 0,7. Pozostała powierzchnia 0,360 ha nie jest objęta uproszczonym planem urządzania i stanowi teren rolny, porośnięty wysoką trawą, w części zakrzaczony. Oględziny działki w dniu 26 listopada 2020 r. wykazały drzewostan sosnowo – brzozowy we wschodniej części działki w aktualnym wieku 23 lat na powierzchni 0,5800 ha, natomiast las na powierzchni 0,1800 ha został niemal całkowicie wytrzebiony, stwierdzono pnie drzew a na gruncie pozostały tylko pojedyncze drzewa sosny w wieku około 58 lat – o ogólnym stopniu zadrzewienia dla tej części powierzchni 0,1. Ponadto na części stanowiące grunt rolny znajdują się pojedyncze drzewa sosny pochodzące z samosiewu – bez wartości użytkowej. Dla przedmiotowego obszaru działki oznaczonej numerem 541 nw obrębie Kolonia Chlewice gmina Moskorzew brak jest aktualnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jak i nie zostały wydane dla działki decyzje o warunkach zabudowy. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Moskorzew uchwalonym uchwałą Nr 219/XXXII/02 Rady Gminy Moskorzew z dnia 30 września 2002 r. przedmiotowa działka gruntu nr 541 w obrębie Kolonia Chlewic położona jest w terenach o następujących kierunkach zagospodarowania: teren upraw polowych. Dla nieruchomości urządzona jest księga wieczysta numer KW XXXX/XXXXXXXX/X prowadzona w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie.

Suma oszacowania wynosi 16 680,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 12 510,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 668,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 77 1600 1462 1821 6519 7000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny