Wróć do listy

Drozdowo, mazowieckie

34 200 zł
34 200 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 34 200 zł
Miasto Drozdowo
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 4 560 zł
Numer oferty 131464X307888691
Termin wpłaty wadium 07-09-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przasnyszu Przemysław Wesoły Kancelaria Komornicza nr. IV

na podstawie art. 953 kpc

podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-09-2021 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Przasnyszu z siedzibą przy Świerkowa 7/-, 06-300 Przasnysz, pokój sala nr 5,

odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy ,Drozdowo, 06-225 Rzewnie, dla której Sąd Rejonowy w Przasnyszu prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X .

Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa, zabudowana działka nr. 657/2 o pow. 2000m2, położona w miejscowości Drozdowo gm. Rzewnie dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Przasnyszu prowadzi księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X - Gospodarcze przeznaczenie nieruchomości to: terenie zabudowy letniskowej i mieszkaniowej zagrodowej po terenie działki ewidencyjnej 644/5 stanowiącej własność Wspólnoty Gruntowej Wsi Drozdowo

Suma oszacowania wynosi 45 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 34 200,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 560,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/ OSTROŁĘKA 40 1020 3802 0000 1102 0037 9107.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.