Wróć do listy

Świerkówki, wielkopolskie

317 801 zł
384 zł/m2
Obiekt 826,73 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 317 801 zł
Miasto Świerkówki
Powierzchnia 826,73 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 42 374 zł
Numer oferty 127471X298537085
Termin wpłaty wadium 17-08-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Obornikach Tomasz Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 18-08-2021 o godz. 11:00 w kancelarii komornika odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy , 64-605 Świerkówki, dla której Sąd Rejonowy w Obornikach IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana, składa się z działki nr 83/6, o powierzchni 2 814 m2. Na przedmiotowej nieruchomości przy zachodniej granicy działki mieści się hala magazynowa wraz z przylegającym budynkiem kotłowni. W latach 2016/2017 w budynku trwały prace związane z jego rozbudową m.in. podniesiono ściany konstrukcyjne, wymieniono całkowicie konstrukcję dachu wraz z pokryciem oraz usunięto posadzkę. W dniu wizji lokalnej zastano przerwane prace budowlane. Zgodnie z pismem ze Starostwa Powiatowego w Obornikach dla przedmiotowych prac nie uzyskano niezbędnych pozwoleń. Pierwotna bryła budynku, wybudowana została kilkadziesiąt lat temu, w technologii mieszanej. Do budynku w części północnej przylega destrukt budynku administracyjnego, natomiast w części południowej przylega budynek kotłowni, wybudowanej z płyt warstwowych. Od strony frontowej oraz tylnej usytuowane zostały bramy dwuskrzydłowe. W dniu wizji lokalnej budynek nie był zabezpieczony i nie był użytkowany. Powierzchnia użytkowa część magazynowej 826,73 m2, powierzchnia użytkowa kotłowni 26,85 m2.Na północno – zachodniej części działki usytuowany jest destrukt budynku administracyjnego. Budynek pierwotnie miał dwie kondygnacje nadziemne, lecz w wyniku prac rozbiórkowych, obecnie ma jedynie jedną kondygnację nadziemną. Zgodnie z pismem ze Starostwa Powiatowego w Obornikach dla przedmiotowych prac nie uzyskano pozwolenia na rozbiórkę. Budynek pełnił funkcję biurowo – socjalną i stanowił zaplecze dla przylegającego w części południowej budynku magazynowego. Budynek kilkudziesięcioletni wybudowany w technologii tradycyjnej. W związku z rozpoczętymi pracami rozbiórkowymi oraz niezabezpieczeniem przed warunkami atmosferycznymi stropu, nad kondygnacją parteru, konieczne jest rozebranie pozostałej części budynku. Powierzchnia zabudowy 234 m2.

Suma oszacowania wynosi 423 735,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 317 801,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 42 373,50 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Poznaniu 17 10204027 0000 1502 0738 2064.

Historyczne ceny