Wróć do listy

Ustronie, zachodniopomorskie

299 333 zł
2 547 zł/m2
Dom 117,53 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 299 333 zł
Miasto Ustronie
Powierzchnia 117,53 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Graniczna 18
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 44 900 zł
Numer oferty 126912X297227907
Termin wpłaty wadium 16-08-2021 Co to znaczy?

Opis

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Zgierzu Przemysław Kowalczyk na podstawie art. 953 kpc w zw. z 955 kpc zawiadamia, że: w dniu 17-08-2021r. o godz.14:30 
w budynku Sądu Rejonowego w Zgierzu w sali nr XII, odbędzie się 
DRUGA LICYTACJA 
nieruchomości należącej do dłużnika zz, dla której Sąd Rejonowy w Zgierzu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW XXXX/XXXXXXXX/X.

Przedmiotem licytacji jest  nieruchomość gruntowa, zabudowana, położona we wsi Ustronie przy ulicy Granicznej 18, składająca się z działki gruntu o nr ew. 800 o powierzchni 785 m2. Działka zabudowana jest murowanym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, rozbudowanym w 2009 roku o powierzchni użytkowej 117,53 m2. Kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta. Teren działki zagospodarowany, zawiera nasadzenia roślin ozdobnych, drzew i traw. Na przedmiotowej działce gruntu w jej północnej części posadowiony jest budynek mieszkalny, parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczonym. Nieruchomość posiada dostęp do następujących mediów w drodze: energii elektrycznej, sieci wodociągowej. 
Dostęp do drogi publicznej bezpośredni - ulica Graniczna (strona południowa), ulica Słowackiego (strona zachodnia). 

Suma oszacowania nieruchomości dla której Sąd Rejonowy w Zgierzu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW XXXX/XXXXXXXX/X wynosi 449 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 299 333,33 .
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 44 900,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi bądź na konto komornika:
Bank BGŻ BNP Paribas SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie 
66 1600 1462 1818 2128 1000 0001 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość za zgodą Dłużnika, po wcześniejszym ustaleniu z nim takiej możliwości oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Zgierzu mieszczącym się pod adresem: Sokołowska 6,  95-100 Zgierz(sygn. akt sąd. I Co 973/18) 
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości  lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.