Wróć do listy

Sypniewo, wielkopolskie

58 602 zł
Działka 1.9308 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 58 602 zł
Miasto Sypniewo
Powierzchnia 1.9308 ha
Województwo wielkopolskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 11 720 zł
Numer oferty 124890X292492383
Termin wpłaty wadium 04-08-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu Sebastian Żurek na podstawie art. 867 ze zn. 1 § 1 k.p.c. w zw. z art. 1013 ze zn. 1 k.p.c. podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 05-08-2021 o godz. 11:00 w kancelarii komornika odbędzie się druga licytacja

- nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej Sypniewo , 64-830 Margonin, dla której Sąd Rejonowy w Wągrowcu, V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, XXXX/XXXXXXXX/X, XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Licytowaną nieruchomość stanowi: -działka nr 315 o pow. 1,9308 ha; -udział 2/100 części w nieruchomości wspólnej, stanowiącej drogę wewnętrzną, tj. działka nr 264 o pow. 2,0065 ha; -udział 2/30 części w nieruchomości wspólnej, stanowiącej drogę wewnętrzną, tj. działka nr 313 o pow. 0,4799 ha.

Suma oszacowania wynosi 117 203,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 58 601,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 11 720,30 zł.

W myśl art. 867 ze zn.1 § 1 k.p.c. w zw. z art. 1013 ze zn.1 k.p.c. przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w dniu poprzedzającym przetarg w wysokości 1/10 sumy oszacowania nieruchomości gotówką w kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu Sebastiana Żurek, ul. Reja 32A/13 w Wągrowcu lub na rachunek bankowy komornika: 66 1020 3903 0000 1202 0027 8820Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Wągrowcu, w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia musi zostać zaksięgowana na w/w rachunku Komornika w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Komornik udzieli przybicia osobie oferującej najwyższą cenę, jeżeli po trzykrotnym wezwaniu do dalszych postąpień nikt więcej nie zaoferował. Z chwilą przybicia dochodzi do skutku sprzedaż nieruchomości na rzecz nabywcy. Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej (7:30-15:30) lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu lub dniach wolnych od pracy( 871 kpc w zw. z art. 1013 ze zn. 1 k.p.c.)