Wróć do listy

Unieście, zachodniopomorskie

206 505 zł
4 223 zł/m2
Mieszkanie 48,90 m2 Kawalerka Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 206 505 zł
Miasto Unieście
Powierzchnia 48,90 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Pogodna 6
Liczba pokoi 1
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 27 534 zł
Numer oferty 124302X291115287
Termin wpłaty wadium 24-08-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie

Grzegorz Mrowiński

Kancelaria Komornicza, Zwycięstwa 155, Koszalin, 75-605 Koszalin

tel. 943420973 / fax. 943420973

Sygnatura: Km 652/16

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie Grzegorz Mrowiński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 25-08-2021 o godz. 11:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Koszalinie I Wydział Cywilny, ul. Andersa 17, 75-950 Koszalin, pokój 2a, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: xx, położonej przy Pogodna 6,Unieście, 76-032 Mielno, dla której Sąd Rejonowy w Koszalinie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny nr 17, składający się z pokoju z wnęką kuchenną, pokoju, przedpokoju i łazienki, o powierzchni 48,90 m2 wraz z udziałem 249/10000 części w nieruchomości wspólnej, lokal obciążony umową dzierżawy, której wartość została zaliczona na wartość oszacowania i którą nabywca będzie mógł wypowiedzieć w myśl art. 1002 zd. drugie Kpc.

Suma oszacowania wynosi 275 340,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 206 505,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 27 534,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander bank SA III O. w Koszalinie 75 1500 1096 1210 9008 5783 0000.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.