Wróć do listy

Chorzów, śląskie

99 150 zł
1 940 zł/m2
Mieszkanie 51,11 m2 3 pokoje 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-72%
Zakończona
-72%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 99 150 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 51,11 m2
Województwo śląskie
Ulica Chałupki 15
Liczba pokoi 3
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 220 zł
Numer oferty 122130X286028463
Termin wpłaty wadium 13-07-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

Sygnatura: KM 1394/12 i inne

                                                                                        



O B W I E S Z C Z E N I E




Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza

nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 14 lipca 2021r. o godz. 09:40 w sali nr 306 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:




P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A




nieruchomości stanowiącej własność dłużnika:

xxA

     41-500 CHORZÓW, ul. CHAŁUPKI 15/11



opisanej jako spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Barbara" w Chorzowie - przedmiotowe prawo do lokalu dotyczy mieszkania usytuowanego na II piętrze budynku położonego w: CHORZÓW, ul. CHAŁUPKI 15/11.



Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 51,11 m

2 i składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju, brak pomieszczeń przynależnych do lokalu. Dla przedmiotowego prawa do lokalu prowadzona jest przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Chorzowie księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X.




Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 132.200,00 zł

(sto trzydzieści dwa tysiące dwieście złotych).




Cena wywoławcza

w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 99.150,00 zł (dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy sto pięćdziesiąt złotych).




Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 13.220,00 zł (trzynaście tysięcy dwieście dwadzieścia złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków  w  Banku  ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW

nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.




Nieruchomość można oglądać po uprzednim, telefonicznym uzgodnieniu terminu z tutejszą Kancelarią. Operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika -

po uprzednim, telefonicznym uzgodnieniu terminu z tutejszą Kancelarią.




Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w kancelarii Komornika,

a na dwa tygodnie przed licytacją w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.




Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.




Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.










Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.