Wróć do listy

Sobienie Biskupie, mazowieckie

12 478 473 zł
12 478 473 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 12 478 473 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 663 796 zł
Numer oferty 121820X285302443
Termin wpłaty wadium 06-07-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Garwolinie Michał Krawczyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-07-2021 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Garwolinie z siedzibą przy Al.Legionów 46, 08-400 Garwolin, pokój Sala nr 1 , odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej przy , SOBIENIE BISKUPIE, 08-443 Sobienie-Jeziory , dla której Sąd Rejonowy w Garwolinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie wsi Sobienie Biskupie, w otulinie terenów leśnych. Osią komunikacyjną obszaru droga wojewódzka nr. 739, ustytuowana w odległości około 600 m od nieruchomości. W jej sąsiedztwie znajduje się pole golfowe Golf & Country Club z restauracją, stanowiące całość gospodarczą z licytowaną nieruchomością i tereny niezabudowane stanowiące łąkę. Na terenie nieruchomości znajduje sie lotnisko z pasem startowym, hangar i budynek hotelowo - warsztatowy z pomieszczeniami warsztatowo - socjalnymi na parterze, pokojami hotelowymi i pomieszczeniem wieży kontrolnej na górze, z drogą dojazdową do tych obiektów. Teren wokół budynku, parking i drogi wykończone są kostką brukową betonową. Nieruchomość znajduje się w zasięgu lokalnych sieci infrastruktury technicznej: wodnej, ekologicznej i gazowej. Wskazana cena jest ceną brutto.

Suma oszacowania wynosi 16 637 964,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 12 478 473,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 663 796,40 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A. 08 1600 1462 1836 3166 7000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Garwolinie mieszczącym się pod adresem: Al.Legionów 46, Garwolin, 08-400 Garwolin.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.