Wróć do listy

Buszkowy Górne, pomorskie

612 667 zł
612 667 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 612 667 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo pomorskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 91 900 zł
Numer oferty 120465X282129033
Termin wpłaty wadium 07-07-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku Alicja Julke- Kostrzewa na podstawie art. 953 kpc w sprawie Km 252/12 i inne podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08.07.2021 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku 80-802 Gdańsk, ul. 3 Maja 9a s. A.1.20 (budynek A) odbędzie się

druga licytacja

nieruchomości gruntowej będącej własnością xx , stanowiącej zabudowaną działkę ewidencyjną nr 350/36, o powierzchni 43.005 m2, położonej w miejscowości Buszkowy Górne, gmina Kolbudy. Dla nieruchomości prowadzona jest przez Sąd Rejonowy Gdańsk- Północ w Gdańsku, III Wydział Ksiąg Wieczystych, księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 919 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 612 666,67 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię do dnia poprzedzającego przetarg w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 91 900,00 zł.Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Gdańsku 80 10201811 0000 0702 0179 0864

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe w Gdańsku Alicji Julke-Kostrzewa przy ul. Kartuskiej 137/2 (w godzinach otwarcia kancelarii) odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.