Chorzów, śląskie
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
ogłasza
II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 10, usytuowanego w budynku położonym w Chorzowie przy ulicy Konopnickiej 5 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu i w częściach wspólnych budynku.
Dane geodezyjne:
Nieruchomość zabudowana, położona przy ul. Konopnickiej 5 w Chorzowie obejmuje działkę o numerze geodezyjnym 1661/190 o powierzchni 477 m², dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X. Ww. nieruchomość gruntowa zabudowana stanowi współwłasność Miasta Chorzów i osób fizycznych.
W planie zagospodarowania przestrzennego ww. działka oznaczona jest symbolem MW/P, G – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, KD – tereny dróg publicznych.
Budynek położony w Chorzowie przy ul. Konopnickiej 5 wpisany jest na listę obiektów zabytkowych z terenu Chorzowa.
Przedmiotowy lokal mieszkalny, usytuowany na trzecim piętrze i poddaszu, składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki z wc oraz przedpokoju o łącznej powierzchni użytkowej 64,58 m² oraz przynależnej piwnicy o powierzchni 2,74 m². Z ww. lokalem mieszkalnym związany jest udział wynoszący 69/1000 w częściach wspólnych budynku oraz w gruncie.
Cena wywoławcza ww. lokalu mieszkalnego wraz ze związaną z tym lokalem ułamkową częścią prawa własności gruntu została ustalona na kwotę – 120.240,00 zł, w tym:
- cena lokalu mieszkalnego – 115.612,00 zł,
- cena prawa własności udziału w gruncie – 4.628,00 zł.
Sprzedaż lokalu następuje za cenę uzyskaną w wyniku przetargu.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020r. poz. 106 ze zm.).
Cena zbycia nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Wadium w wysokości 24.048,00 zł uczestnicy przetargu winni wpłacić przelewem na konto: MIASTO CHORZÓW – MIASTO NA PRAWACH POWIATU, UL. RYNEK 1, 41 – 500 CHORZÓW, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671 w terminie najpóźniej do dnia 02.09.2021. r. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia. Osobom, które przetargu nie wygrały wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy. Oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń, uczestnicy przetargu winni złożyć najpóźniej do dnia 02.09.2021 r. do godz. 15:00 w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1 – po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1,
II piętro, duża sala posiedzeń, dnia 7 września 2021 r. o godz. 10:00
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie