Wróć do listy

Osiecznica, dolnośląskie

161 250 zł
1 458 zł/m2
Dom 110,60 m2 Przetarg Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 161 250 zł
Miasto Osiecznica
Powierzchnia 110,60 m2
Województwo dolnośląskie
Ulica Parowa 144
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 21 500 zł
Numer oferty 117978X276304479
Termin wpłaty wadium 06-07-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bolesławcu Grzegorz Krukar na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-07-2021 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Bolesławcu z siedzibą przy Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec, pokój 27, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx , położonej przy 144,Parowa, 59-724 Osiecznica, dla której Sąd Rejonowy w Bolesławcu Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Licytacji podlega nieruchomość położona w miejscowości Parowa 144, 59-724 Osiecznica, gm. Osiecznica, powiat bolesławiecki. Wyżej wymieniona nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona numerem działki ewidencyjnej 23/1 stanowi własność dłużnika: xxi. Działka ta jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu, dla której Sąd Rejonowy w Bolesławcu Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW XXXX/XXXXXXXX/X. Na działce nr 23/1 zlokalizowany jest budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący, dwukondygnacyjny (parter + poddasze), częściowo podpiwniczony, ze stryszkiem nieużytkowym. Budynek został wzniesiony w I połowie XX wieku, w technologii tradycyjnej murowanej z cegły i kamienia. W skład powierzchni użytkowej wchodzi 5 pokoi, kuchnia, łazienka, komunikacja o łącznej powierzchni użytkowej 110,60 m2. Układ funkcjonalny obejmuje także kotłownię (7,70m2) oraz część gospodarczą ( 53,60 m2). Budynek jest wyposażony w instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną i centralnego ogrzewania zasilaną z pieca na opał stały. W głębi działki znajduje się budynek gospodarczy murowany o powierzchni zabudowy 122,60 m 2.

Suma oszacowania wynosi 215 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 161 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 21 500,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. 81 1020 2137 0000 9102 0062 0948.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.