Rybnik, Niedobczyce
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
Dokument : 2018-77277
PREZYDENT MIASTA RYBNIKA
ogłasza II przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż gminnego lokalu mieszkalnego
przy ul. Barbary 13/5
Cena wywoławcza: 63 000 zł (lokal) + 1675,12 zł (pierwsza opłata netto)
Wysokość wadium: 6 000 zł
• Lokal mieszkalny zlokalizowany na parterze budynku powstałego w latach 70-tych XX wieku, dla którego prowadzona jest księga wieczysta lokalowa XXXX/XXXXXXXX/X, wraz z oddaniem
w użytkowanie wieczyste udziału wynoszącego 165/10000 części w działce nr 3157/57
o powierzchni 0,4257 ha, obrębu Niedobczyce, k.m. 5, zapisanej w księdze wieczystej XXXX/XXXXXXXX/X Sądu Rejonowego w Rybniku. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 37,50 m2 a tworzą ją dwa pokoje, kuchnia, łazienka z wc i przedpokój.
• Lokal wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną oraz sieciowe CWU i CO. Budynek nie jest podłączony do sieci gazowej.
• Stawka procentowa pierwszej opłaty wynosi 25 % ceny gruntu + VAT 23 % a opłat rocznych 1 %; wysokość opłaty rocznej może być aktualizowana nie częściej niż raz na trzy lata, jeżeli wartość nieruchomości ulegnie zmianie.
• Licytacji podlega cena lokalu a do najwyższej wylicytowanej ceny dodana zostanie kwota stanowiąca pierwszą opłatę wynikająca z proporcji ceny wywoławczej lokalu
i gruntu.
• Sprzedaż tej nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w ten sposób,
że opodatkowane (stawką 23 %) jest jedynie prawo użytkowania wieczystego udziału wynoszącego 165/10000 części w działce nr 3157/57 natomiast lokal jest zwolniony
z tego podatku.
• Księgi wieczyste: gruntowa i lokalowa wykazują służebności drogowe na rzecz właścicieli nieruchomości Niedobczyce wykazy L.604, L.214, L.357 i L. 358.
• Przetarg przeprowadzony w dniu 21 czerwca 2018 r. zakończył się wynikiem negatywnym.
Warunki przetargu:
o Przetarg rozpocznie się w dniu 27 września 2018 r. o godzinie 10.30 w sali nr 109, I piętro budynku Urzędu Miasta Rybnika, ul. Bolesława Chrobrego 2.
o Przed otwarciem przetargu jego uczestnik zobowiązany jest przedłożyć komisji przetargowej dowód wniesienia wadium, dowód tożsamości a osoby fizyczne pozostające w ustawowym ustroju wspólności majątkowej zgodę współmałżonka na przystąpienie do przetargu, jeżeli
w przetargu uczestniczy jeden ze współmałżonków lub oświadczenie, że lokal będzie nabywany z majątku osobistego.
o Wadium należy wnieść w pieniądzu najpóźniej do dnia 21 września 2018 r. na rachunek bankowy Urzędu Miasta Rybnika nr 74 1020 2528 0000 0302 0434 3695 w banku PKO Bank Polski S.A. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu wymaganej kwoty na wskazany rachunek bankowy.
o Wadium zwraca się nie później niż przed upływem trzech dni od dnia odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym, a wniesione przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia lokalu.
o Koszty związane z zawarciem umowy sprzedaży lokalu ponosi jej nabywca.
o Organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy sprzedaży, jeżeli osoba ustalona jako nabywca lokalu nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu
i terminie podanym w zawiadomieniu, a wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.
o Oględzin lokalu można dokonywać w dniach 19-21 września 2018 r.
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
o Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Mienia Urzędu Miasta Rybnika,
ul. Bolesława Chrobrego 2, pokój nr 008, tel. (32) 43 92 018.
o Niniejsze ogłoszenie wywieszono w siedzibie Urzędu Miasta i opublikowano na stronie internetowej www.rybnik.eu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie