Wróć do listy

Zebrzydowice, śląskie

71 664 zł
1 214 zł/m2
Mieszkanie 59,03 m2 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-75%
Zakończona
-75%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 71 664 zł
Miasto Zebrzydowice
Powierzchnia 59,03 m2
Województwo śląskie
Ulica Morcinka 17B
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 555 zł
Numer oferty 11551X27052445
Termin wpłaty wadium 07-10-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie


Tomasz Lesiewicz


Kancelaria Komornicza, Mennicza 1, Cieszyn, 43-400 Cieszyn


tel. 33 858 37 47 / fax. 33 854 7583


Sygnatura: KM 2851/16


OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie Tomasz Lesiewicz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-10-2018 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie z siedzibą przy Garncarska 8, 43-400 Cieszyn, pokój 114, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xxx , położonego przy Morcinka 17b/44,Kaczyce, 43-410 Zebrzydowice, dla którego Rejonowy prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość lokalowa położona jest w Kaczycach przy ul. Morcinka 17b/44. Lokal posiada powierzchnię użytkową 59,03 m2. Lokal położony jest na III piętrze budynku posiadającego pięć kondygnacji nadziemnych. W budynku bak windy. Lokal składa się z: przedpokoju, pokoju dziennego, dwóch pokoi sypialnych, łazienki z wc oraz kuchni. Drzwi wejściowe do lokalu - płycinowe, drzwi wewnętrzne płytowe. Stolarka okienna - PCV. lokal został wyposażony w instalację: elektryczną (na dzień oględzin - odłączona), wodno-kanalizacyjną, c.o. - zasilane z kotłowni, grzejniki panelowe. Brak balkonu przy lokalu. Właściciel lokalu ma prawo do korzystania z pomieszczenia piwnicznego. Stan techniczny lokalu jest średni. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z inflastrukturą towarzyszącą oraz w nieco dalszej odległości położone są tereny przemysłowe. Zgodnie z zapisem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działka na której posadowiony jest budynek w którym znajduje się wyceniany lokal mieszkalny położona jest w obszarze zaznaczonym na rysunku planu symbolem D59MN - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Dojazd do nieruchomości jest dobry i odbywa się bezpośrednio z drogi publicznej. Możliwości parkingowe przed budynkiem dobre.


Suma oszacowania wynosi 95 552,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 71 664,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 555,20 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć w kasie kancelarii komornika rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w gotówce lub przelewem na konto nr

45 1050 1083 1000 0090 6668 0258
ING Bank Śląski S.A.  


Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy


Tomasz Lesiewicz



Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.