Wróć do listy

Poznań, Nowe Miasto

125 570 zł
4 224 zł/m2
Mieszkanie 29,73 m2 Kawalerka 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-64%
Zakończona
-64%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 125 570 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 29,73 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Bohaterów Ii Wojny Światowej 36
Liczba pokoi 1
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 16 743 zł
Numer oferty 11311X26490365
Termin wpłaty wadium 02-10-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Piotr Winter na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-10-2018 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu z siedzibą przy al.Marcinkowskiego 32, 61-745 Poznań, pokój 8, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xxx , położonego przy Bohaterów II Wojny Światowej 36/25, 61-386 Poznań, dla którego zbiór dokumentów prowadzi zbiór o oznaczeniu zbiór dokumentów.
Opis nieruchomości:
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego położonego w Poznaniu na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 36/25 . Dla w/w ograniczonego prawa rzeczowego Spółdzielnia Mieszkaniowa " Osiedle Młodych" w Poznaniu os. Piastowskie 16 prowadzi zbiór dokumentów. Księga Wieczysta nie została dla w/w prawa zaprowadzona. Lokal mieszkalny położony na III piętrze budynku X piętrowego i składa się z jednego pokoju, kuchni, łazienki z WC i korytarza o łącznej powierzchni użytkowej 29,73 m2. Przedmiotowy lokal mieszkalny położony jest w dzielnicy Poznań – Rataje w strefie pośredniej miasta Poznania na os. Bohaterów II Wojny Światowej – osiedle zorganizowane, zagospodarowane w chodniki dla pieszych, parkingi, place zabaw, zieleń. Sąsiedztwo stanowi zabudowa wielorodzinna. Lokalizacje cechuję dobre położenie komunikacyjne, dojazd samochodem oraz komunikacją miejską – tramwaj i autobus w pobliżu. Szkoła, przedszkole i sklepy znajdują się w pobliżu. Opis pomieszczeń lokalu: Pokój – bez balkonu posadzki wyłożone mozaiką parkietową do remontu, ściany i sufity malowane farbą emulsyjną – do malowania, okna PCV, drzwi brak, grzejnik metalowy c.o., Kuchnia – wejście do kuchni przez pokój - okno PCV, - posadzka wyłożona płytkami ceramicznymi, - ściany „fartuszek” wyłożony płytkami ceramicznymi, pozostałe ściany malowane farbami emulsyjnymi, - sufit malowany farbą emulsyjną, drzwi brak, - grzejnik metalowy, Łazienka z wc: bez okna, - posadzka i ściany na pełna wysokość wyłożone płytkami ceramicznymi, - sufit podwieszony z płyty kartonowo – gipsowej z oświetleniem sufitowym, - drzwi płycinowe z małą szybą uszkodzone do wymiany, - grzejnik – brak, przechodzą rury pionowe c.o. metalowe, - kabina prysznicowa, Korytarz: - posadzka wyłożona panelami podłogowymi, - ściany wyłożone boazerią PCV, - sufit podwieszony z płyty kartonowo – gipsowej z oświetleniem sufitowym, - drzwi wejściowe pojedyncze płycinowe zwykłe. Mieszkanie posiada nsp. instalacje techniczne: elektryczną, wodociągową, kanalizację sanitarną, gazową, c.o. i c.w. z sieci osiedlowej, domofon. Stan techniczny mieszkania średni, do częściowego remontu, o wykończeniu standardowym. Oględziny lokalu wraz z komornikiem w dniu 26.09.2018r. godz. 13.00.

Suma oszacowania wynosi 167 427,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 125 570,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 742,70 zł. Rękojmia powinna być wpłacona na konto Komornika Sądowego: BZ WBK S.A. 40109027340000000102395771 najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BZ WBK 10/O Poznań 40109027340000000102395771.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Historyczne ceny