Wróć do listy

Chorzów, śląskie

72 300 zł
1 928 zł/m2
Mieszkanie 37,50 m2 2 pokoje 4 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-72%
Zakończona
-72%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 72 300 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 37,50 m2
Województwo śląskie
Ulica Konopnickiej 36
Liczba pokoi 2
Piętro 4
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 640 zł
Numer oferty 10804X25302971
Termin wpłaty wadium 25-09-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 26.09.2018r. o godz. 14:00 w sali nr 307 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A L I C Y T A C J A

nieruchomości stanowiącej własność dłużnika, xxx , położonego w Chorzowie, ul. Konopnickiej 36/28.
Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 37,50 m2 i składa się z 2 pokoi, "ślepej" kuchni, łazienki i przedpokoju. Brak jest pomieszczeń przynależnych do lokalu.

Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowi prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali objętych księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w 889/100000 części.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 96.400,00 zł (dziewięćdziesiąt sześć tysięcy czterysta złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 72.300,00 zł (siedemdziesiąt dwa tysiące trzysta złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 9.640,00 zł (dziewięć tysięcy sześćset czterdzieści złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią.

Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.




Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy

Witold Walków

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.