Wróć do listy

Lusówko, wielkopolskie

150 750 zł
3 748 zł/m2
Mieszkanie 40,22 m2 Kawalerka Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-62%
Zakończona
-62%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 150 750 zł
Miasto Lusówko
Powierzchnia 40,22 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Tarnowska 2C
Liczba pokoi 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 20 100 zł
Numer oferty 103889X243308041
Termin wpłaty wadium 19-05-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Radosław Just

Kancelaria Komornicza, Jackowskiego 40, Poznań, 60-512 Poznań

tel. 612233012 / fax. 612233014

Sygnatura: Km 242/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Radosław Just na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-05-2021 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 1.07, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx , położonego przy Tarnowska 2C/6,Lusówko, 62-080 Tarnowo Podgórne , dla którego Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Budynek nr 2c, w którym znajduje się wyceniany lokal został wybudowany w roku 2014 w technologii tradycyjnej. Jest to obiekt wielorodzinny, 2–kondygnacyjny. Dojście do budynku zostało utwardzone kostką brukową, oświetlone. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe, utwardzone kostką brukową. Lokal mieszkalny nr 6 położony jest na parterze budynku, dostęp realizowany jest ze wspólnej klatki schodowej. Lokal o powierzchni użytkowej 40,22 m2 o następującym programie użytkowym: pokój z aneksem kuchennym, pokój, korytarz, łazienka. Standard wykończenia pomieszczeń określono jako przeciętny – zastosowanie średniej jakości materiałów wykończeniowych, wykończenie wnętrz nie odbiegało od obecnie obowiązujących standardów rynkowych, estetyka wykończenia przeciętna. Funkcjonalność określono jako przeciętną – 1 pokój z aneksem kuchennym o optymalnej wielkości i jeden pokój nieprzechodni o optymalnej wielkości, brak pomieszczenia gospodarczego (spiżXXXX/XXXXXXXX/Xomórki lokatorskiej), własny ogródek.

Suma oszacowania wynosi 201 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 150 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 20 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ Centrala - Departament Operacji Krajowych 02 2030 0045 1110 0000 0224 7850.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.