Wróć do listy

Makowiska, kujawsko-pomorskie

492 188 zł
Działka 10.5878 ha 7 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 492 188 zł
Miasto Makowiska
Powierzchnia 10.5878 ha
Województwo kujawsko-pomorskie
Liczba działek 7
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 65 625 zł
Numer oferty 103323X241982469
Termin wpłaty wadium 12-04-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lipnie Anna Grzywińska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 13-04-2021 o godz. 13:30 w budynku Sądu Rejonowego w Lipnie z siedzibą przy Józefa Piłsudskiego 15/17, 87-600 Lipno, pokój 14, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika xx położonej przy ,Makowiska, 87-632 Osówka, dla której V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Lipnie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Dz. nr: 47, 49, 50, 53/1, 55/2, 223, 55/1 o łącznej pow. 10.5878ha: - Dz.nr 47 o pow. 4.60ha /RIVa - 3.53ha, RIVb - 0.77ha, PsV - 0.30ha/; - Dz.nr 49 o pow. 0.72ha /RIVa - 0.67ha, RIVb - 0.05ha/; - Dz.nr 53/1 o pow.3.2278ha /RIIIb - 0.98ha, RIV a - 2.2374ha, B - 0.0104ha/; - Dz.nr 55/1 o pow. 0.0028ha /dr/, na dziełce usytuowany częściowo jest budynek gospodarczy z wiatą; - Dz.nr 223 o pow. 0.85ha /RIVa - 0.85ha/; - Dz.nr 50 o pow. 0.83ha /RIVa - 0.21ha, RIVb - 0.43ha, PsV - 0.13ha, N - 0.06ha/; - Dz.nr 55/2 o pow. 0.3572ha RIVa - 0.3572ha/.

Suma oszacowania wynosi 656 250,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 492 187,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 65 625,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 we Włocławku 62 1020 5170 0000 1102 0104 0310.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 10:30 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.